رزومه ats فرندلی

چگونه رزومه خود را برای سیستم ATS بهینه کنیم؟

با توجه به اینکه این روزها فرآیند کاریابی کارجویان و انتشار آگهی و بررسی رزومه توسط شرکت‌ها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، کارفرمایان و واحد منابع انسانی با حجم زیادی از رزومه‌های دریافتی برای هر موقعیت شغلی سازمان مواجه‌ می‌شوند. برای ساده‌تر شدن فرآیند دریافت و بررسی رزومه، شرکت‌ها از سیستم ATS یا سیستم ردیابی متقاضی استفاده می‌کنند. در نتیجه، اگر برای شغلی رزومه خود را ارسال می‌کنید، احتمالاً درخواست شما در یک سیستم ردیابی متقاضی (ATS) قرار گرفته و بررسی می‌شود. این نرم افزار به طور خودکار رزومه‌ها را مرتب و فیلتر می‌کند و در نهایت رزومه‌های مناسب توسط کارفرما یا مسئول استخدام مشاهده می‌شوند. بنابراین، آماده کردن یک رزومه ATS فرندلی (ats friendly) یا رزومه مناسب ats می‌تواند دیده شدن رزومه شما را تضمین کند.

نرم افزار ats

اگر نگران بررسی رزومه خود در سیستم ATS هستید، با این مقاله همراه باشید. در ادامه نکات مهم را برای آماده کردن یک رزومه مناسب ATS بررسی می‌کنیم.

نکات مهم در ساخت یک رزومه ATS فرندلی

ساخت رزومه ats فرندلی

بررسی رزومه های کارجویان در یک نرم افزار ats ایرانی یا خارجی روند مشخصی دارد، همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانید با رعایت یک سری نکات، رزومه کاری خود را برای این سیستم بهینه کنید. اگر آشنایی کاملی با این سیستم نداشته و برایتان سوال است که ats چیست، و به دنبال اطلاعاتی درباره قیمت نرم افزار ats و یا امکان دانلود نرم افزار ats هستید، می‌توانید مقاله «سیستم ردیابی متقاضی یا ATS کندو چیست؟» را بخوانید.

از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

برای اطمینان از اینکه نرم‌افزار ATS رزومه شما را می‌خواند (خواندن رزومه به معنی تحلیل و بررسی خودکار آن توسط سیستم ats است)، باید آن را با کلمات کلیدی مناسب بهینه کنید. کلمات کلیدی نشان دهنده صلاحیت‌ها، مهارتها و تخصص شما هستند که شما را برای شغلی که می‌خواهید، واجد شرایط می‌کنند. استفاده از کلمات کلیدی مناسب می‌تواند مورد توجه قرار گرفتن رزومه کاری شما را تضمین کند.

اما چطور باید رزومه خود را با کلمات کلیدی مناسب برای ATS بهینه کنیم؟

  • آگهی استخدام را بخوانید و به دنبال کلمات کلیدی آن برای درج در رزومه خود باشید.
  • نام شرکت و عنوان شغلی دقیق را در رزومه خود قید کنید.
  • هر گونه تحصیلات، گواهینامه‌ها یا مجوزهای مربوط به شغلی را که برای آن درخواست می‌کنید، در رزومه وارد کنید.
  • کلمات کلیدی مرتبط با صنعت مورد نظر را اضافه کنید. می‌توانید با جستجوی «کلمات کلیدی [صنعت]» در گوگل، این کلمات کلیدی را پیدا کنید.
  • کلمات کلیدی را در بخش‌های «خلاصه رزومه»، «تحصیلات»، «تجربه» و «مهارت‌ها» قرار بدهید.
  • رزومه خود را از نظر املای صحیح کلمات کلیدی و استفاده صحیح از اختصارات (همانطور که در آگهی استخدام استفاده می‌شود) بررسی کنید.

رزومه خود را به صورت فایل PDF ذخیره نکنید

توجه به فرمت برای ساخت یک رزومه ATS فرندلی اهمیت زیادی دارد. فایل‌های PDF عموما سازگاری مناسبی با سیستم‌های ردیابی متقاضی ندارند. با وجود این که فایل‌های PDF برای حفظ طراحی و فرمت قالب رزومه شما گزینه مناسبی هستند، ممکن است با همه نرم افزارهای ATS کار نکنند.

اگر از شما خواسته شد که رزومه pdf خود را ارسال کنید، باید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، بهتر است رزومه word (.doc. یا .docx) خود را ارسال کنید.

رزومه را برای فرد بررسی کننده بنویسید

رزومه ats فرندلی مناسب و بهینه

هنگام نوشتن رزومه، به خاطر داشته باشید که فقط سیستم ATS نیست که آن را می‌خواند. زمانی که رزومه شما از طریق ATS تحلیل و به عنوان رزومه مناسب انتخاب شد، کارفرما یا مسئول منابع انسانی آن را بررسی کرده و تصمیم می‌گیرد که آیا شما کاندید مناسبی برای موقعیت شغلی هستید یا خیر. بنابراین، در حالی که استفاده از کلمات کلیدی و بهینه برای سیستم ATS در رزومه مهم است، باید مطمئن شوید که رزومه شما خوانا و واقعی است. این به این معنی است که در مورد تجربیات و مهارتهای خود صادق باشید و رزومه خود را با کلمات کلیدی پر نکنید.

سادگی را رعایت کنید

وقتی نوبت به بررسی رزومه می‌رسد، سادگی بیشتر جلب توجه می‌کند. خواندن و بررسی یک رزومه ساده و تمیز توسط سیستم ats و مسئول استخدام سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. رزومه‌هایی که بیش از حد شلوغ هستند یا قالب و طراحی غیرعادی دارند، برای مسئولین استخدام گیج کننده و خسته کننده خواهند بود. برای اینکه مطمئن شوید رزومه شما به اندازه کافی استاندارد است و یک رزومه ATS فرندلی دارید، بهتر است از نمونه رزومه های موجود در اینترنت و نسخه‌های آماده رزومه ایده گرفته و یا از ابزارهای ساخت رزومه سایت‌های کاریابی و استخدام استفاده کنید.

رزومه را کوتاه بنویسید

تا حد امکان سعی کنید رزومه‌ای که ارسال می‌کنید بیشتر از یک صفحه نباشد. اگر فقط تجربه و مهارت‌های مرتبط را درج کنید، به بیش از یک صفحه نیاز نخواهید داشت. کوتاه نویسی سطح توانایی شما را در درج خلاصه اما کامل موارد مهم و ضروری در رزومه به مسئول استخدام نشان می‌دهد. همچنین، خواندن و بررسی یک رزومه مختصر، هم برای سیستم ATS و هم برای مسئول استخدام ساده‌تر است.

نکات بیشتر برای ساخت یک رزومه ATS فرندلی

برای اطمینان از اینکه رزومه شما توسط یک سیستم ATS مثل نرم‌افزار ats کندو تایید می‌شود، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • یک رزومه منحصر به فرد بنویسید: فقط از همان الگوی خام رزومه قدیمی که دیگران از آن استفاده می‌کنند پیروی نکنید. برای شخصی‌سازی رزومه و متمایز کردن آن وقت بگذارید.
  • برای بهبود کیفیت، متن را ویرایش کنید. مطمئن شوید که متن رزومه شما اشتباهات گرامری یا املایی نداشته و واضح و مختصر باشد.
  • از تصاویر، نمودارها و جداول در رزومه استفاده نکنید؛ چراکه مشاهده و خواندن این عناصر برای سیستم ردیابی متقاضی دشوار است.
  • اگر از نمونه رزومه آماده استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما در متن رزومه باشد و نه در سرصفحه یا پاورقی. بسیاری از سیستم‌های ردیابی متقاضی نمی‌توانند اطلاعات این بخش‌ها را به درستی بررسی و تحلیل کنند.

جمع‌بندی

بسیاری از کارفرمایان هنوز ترجیح می‌دهند هر رزومه‌ای را که وارد سیستم ats می‌شود، خودشان بررسی کنند. در بیشتر موارد، آن‌ها فقط به سوابق کاری مرتبط، عناوین شغلی و شرکت‌هایی که در آن‌ها کار کرده‌اید به‌صورت گذرا نگاه می‌کنند. در عرض شش ثانیه، یک کارفرما یا مسئول استخدام با دیدن رزومه شما تصمیم می‌گیرد که آیا می‌خواهد بیشتر در مورد شما بداند یا خیر. بنابراین، مهارت‌ها و صلاحیت‌های کلیدی شما باید قابل مشاهده و به راحتی قابل شناسایی باشند.

نرم افزار ats

مهم است که شما یک رزومه ATS فرندلی داشته باشید، اما همچنین باید در نظر داشته باشید که رزومه شما در نهایت توسط یک فرد بررسی می‌شود. بنابراین، رعایت نکات در نوشتن یک رزومه استاندارد و خوانا اهمیت زیادی دارد.

شما می‌توانید برای دریافت دموی رایگان کندو، با شماره پشتیبانی 91302575-021 تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
فهرست مطالب