نبض‌سنج

بهبود تجربه کارکنان با شنیدن صدای آن‌ها شروع می‌شود.

- کندو
پخش ویدیو

نبض‌سنج چیست؟

چرا همکاران ما، سازمانمان را ترک می‌کنند؟


نبض‌سنج کندو به شما کمک می‌کند که جواب این سوال را پیدا کنید. چطور؟

ما معتبرترین پرسش‌نامه‌های رضایت و تعلق کارکنان را در اختیار شما قرار می‌دهیم، در مسیر اجرای نظرسنجی کنار شما هستیم و با ارائه گزارش‌های تحلیلی به شما می‌گوییم که چه عواملی باعث افت تجربه کارکنان در سازمان شما می‌شود. هم‌چنین وضعیت شاخص‌های تجربه کارکنان در سازمان‌های فعال در صنعت مشابه سازمان شما را ارائه می‌دهیم تا بتوانید خود را با آن‌ها مقایسه کنید.

راهکارهای نبض‌سنج برای بهبود تعلق سازمانی

به پرسش‌نامه‌های استاندارد و علمی دسترسی پیدا کنید.

با استفاده از نبض‌سنج کندو می‌توانید به پرسش‌نامه‌های استاندارد بین‌المللی در حوزه مشارکت و تجربه کارکنان دسترسی پیدا کنید.

- کندو

با گزارش‌های تحلیلی قابل اعتماد، دید کاملی از سازمان خود پیدا کنید.

نبض‌سنج کندو به شما گزارش‌های جامع و تحلیلی به تفکیک دپارتمان‌ها، تیم‌ها، سن، جنسیت و … ارائه می‌دهد تا بتوانید دید کامل و دقیقی از تجربه کارکنان سازمان خود داشته باشید.
در کنار گزارش‌ها، پیشنهاداتی برای بهبود شاخص‌های تجربه کارکنان بر اساس پاسخ‌های سازمان شما، به ازای هر بار برگزاری نظرسنجی قرار خواهد گرفت.

- کندو

جایگاه سازمان خود را نسبت به سازمان‌های دیگر مقایسه کنید.

با برگزاری نظرسنجی‌های استاندارد در سازمان‌های مختلف، نبض‌سنج کندو این امکان را به شما می‌دهد که وضعیت شاخض‌های تجربه کارکنان سازمان خود را با سازمان‌های فعال در صنعت مشابه خود مقایسه کنید. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که وضعیت هر شاخص در سازمان شما در قیاس با سایر سازمان‌ها چگونه‌ است.​

- کندو

نمونه پرسش‌نامه‌ها

سازمان خود را به سبک بزرگترین سازمان‌های دنیا ارزیابی کنید.

پرسش‌های متداول

علت برگزاری نظرسنجی در سازمان چیست؟

این نظرسنجی‌ها برای درک فرهنگ و دغدغه‌های فعلی سازمان و ایجاد سازمانی با عملکرد بهتر و متمایز، برگزار می‌شود. نظرسنجی بخشی از این فرآیند است که به موازات مصاحبه‌های مدیریت و ارزیابی‌های داخلی انجام می‌شود. نتایج این نظرسنجی به شما در تشخیص نقاط قوت و نیازهای توسعه سازمان، جهت‌گیری‌ها، ارزش‌ها، فرآیندهای مدیریتی، نوآوری و سایر جنبه‌های فرهنگی و ساختاری کمک خواهد کرد.         

برای اطمینان از ناشناس بودن پاسخ‌ها، نتیجه‌ی نظرسنجی تمام اعضای یک تیم به تفکیک شاخص، زیر شاخص و سوال جمع‌آوری شده و به صورت یک امتیاز کلی نمایش داده می‌شود. در گزارش نهایی، این امتیازات بدون نشان دادن نام و هویت افراد، قابل مشاهده هستند.

کندو متعهد است که داده های مربوط به هیچ یک اعضا به همراه مشخصات او را در اختیار سازمان ما قرار ندهد و همان طور که گفته شد، نتایج به صورت کلی و تجمیعی در اختیار سازمان قرار می گیرد. 

نتایج نظرسنجی روی محصول کندو قرار گرفته و فقط منابع انسانی یا مدیر ارشد سازمان می تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. لازم به تاکید است که نتایج به صورت تجمیع شده در اختیار شما قرار می گیرد.

برای انجام نظرسنجی، لینکی برای همکاران شما از طریق ایمیل و پیامک ارسال می‎شود و آن‌ها می‌توانند با کلیک روی آن از طریق هر دستگاهی (موبایل، لپ تاپ، تبلت) به سوالات پاسخ دهند.

آن‌ها با شرکت در این نظرسنجی، می‌توانند به‌طور ناشناس نیازها و دغدغه‌های خود در سازمان را مطرح کنند و این کار به ایجاد یک سازمان و فرهنگ کاری بهتر برای آن‌ها کمک می‌کند. 

خیر. تنها پاسخ دادن به برخی از سوالات الزامی است. هرچند بهتر است در صورت امکان، به تمامی سوالات پاسخ داده شود، اما اگر همکاری جوابی برای برخی از سوالات نداشت و آن سوال اجباری نبود، می‌تواند از آن عبور کند. این اتفاق زمانی می افتد که احساس کنید سوال مطرح شده به او مربوط نیست، یا به دلایل شخصی نخواهد به برخی از سوالات پاسخ دهد.

قبل از اتمام و ارسال نظرسنجی، همکاران شما می‌توانند جواب‌های خود را در هر زمانی تغییر دهند. اگر قبلا نظرسنجی خود را ارسال کرده‌اند و می‌خواهند پاسخ‌های خود را ویرایش کنند، لازم است به لینک نظرسنجی ارسال شده رفته و روی گزینه “شرکت مجدد در نظرسنجی” کلیک کنند. توجه داشته باشید که انجام مجدد نظرسنجی، تمام پاسخ‌های قبلی را حذف می‌کند و باید مجددا به کل سوالات پاسخ داده شود.

بنا به تشخیص منابع انسانی یا مدیر سازمان، می‌توان مشخص کرد که مدیران میانی به نتایج نظرسنجی کل سازمان یا تنها بخش تحت مدیریت خود دسترسی خواهند داشت.

بله، شما می‌توانید از طریق فیلترهای مختلف، به بررسی دقیق‌تر نتایج نظرسنجی بپردازید. هرچه در زمان ورود اعضای سازمان، اطلاعات بیشتری را وارد کنید، در زمان مشاهده گزارش، فیلترهای بیشتری را در اختیار خواهید داشت.  

بهتر است در اسرع وقت (حداکثر ۲ هفته) برای بررسی نتایج نظرسنجی با اعضای تیم خود جلسه‌ای برگزار کرده و با آن‌ها صحبت کنید. در این جلسه برنامه‌ها و اقدامات لازم برای بهبود بخش‌های مختلف براساس نتایج نظرسنجی را اعلام کنید.

صدای همکاران خود را بشنوید و تجربه آن‌ها را بهبود دهید.

تماس با واحد فروش و پشتیبانی: ۹۲۰۰۲۵۳۰-۰۲۱

- کندو
- کندو

© ۱۴۰۲، تمامی حقوق محفوظ است.

محصولات

مدیریت استخدام (ATS)

مدیریت آموزش کارکنان (ATS)

نبض سنج

منابع

مجله کندو

آموزش کار با نبض سنج

کندو

درباره ما

توافق‌نامه ارائه خدمات

تماس با ما